Python nowy stary język programowania

Coraz częściej słyszy się o python język programowania który nie jest nowy, ale we wszystkich rankingach idzie do góry.

Czy można stworzyć stronę internetową www w Pythonie ?

Co ciekawe od tego roku czyli od roku 2019 język python będzie do wyboru również na maturze w Polsce zastępując starego poczciwego Pascala.

Co takiego jest w tym języku że ściąga do siebie coraz większą rzeszę zainteresowanych.

Wydaje się że jednym z głównych argumentów jest prostota języka zarówno pisanie w nim kodu który jest dziecinnie proste jaki kompilacja i weryfikacja która w niektórych językach programowania może przyprawić o ból głowy nawet najlepszych programistów.

W pythonie coraz więcej można pisać zarówno można tworzyć strony internetowe tworzyć inne aplikacje również mobilne. i różne interpretację powodują że można tak naprawdę wykorzystywać ten język do wszystkiego.

Ale chyba najlepszym ze wszystkich rozwiązań jest to że python jest świetnym językiem o którego można wykorzystać do analizy i to nie ma znaczenia czy mówimy o analizach finansowych w tym wypadku i ten wykorzystywany jest często w bankach i instytucjach finansowych ale również przy analizie potężne ilości danych tak zwane big data.

Przyszłość tego języka zatem zależy od rozwoju obszaru analitycznego w oparciu o hurtownie danych. Dlatego warto zasięgnąć więcej informacji na ten temat.